Naszym głównym celem jest wspieranie działalności i koordynacja wszystkich namiestnictw – zuchowego, harcerskiego, starszoharcerskiego jak i wędrowniczego przez pomoc programową. Przez program rozumiemy całokształt działań podejmowanych przez drużynowego służących wychowaniu młodego człowieka. Celem tych działań jest wspieranie dzieci i młodzieży we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru. Tworzymy propozycje i przedsięwzięcia programowe wzmacniające realizację programu gromad i drużyn.

 

W skład Zespołu Programowego wchodzą:

phm. Maja Deszcz niezastąpiona podharcmistrzyni działająca od dziewięciu lat w Zespole Programowym (obecnie pełni rolę szefowej zespołu/ porgramówki hufca), jest niezwykle doświadczoną koordynatorwielu przedsięwzięć hufcowych i nie tylko. Wyróżnia się jako silna metodyczka wędrownicza, ale przede wszystkim jako osoba o niezwykłej otwartości umysłu i zdolności do doceniania tego, co najlepsze w ludziach. Ponadto, Maja jest osobą niesamowicie wrażliwą na otaczające ją środowisko, co sprawia, że jest niezrównana w dziedzinie rozwoju duchowego, co odzwierciedla się również w jej pracy jako Masterki Odznaki Skautów Świata. Mając doświadczenie w zakresie architektury i sztuki, a obecnie ucząc rysunku, Maja nie tylko wykorzystuje swoją kreatywność bez granic, ale także inspiruje innych do nowatorskiego myślenia i działania.

phm. Julia Dałek – działająca od ponad dwóch lat w Zespole Programowym podharcmistrzyni Julia Dałek to charyzmatyczna i pełna kreatywnego myślenia druhna, rozwiązująca najtrudniejsze problemy oraz przeciwności, z którymi przychodzi nam się zmagać. Julia interesuje się głównie podróżami, w ten sposób może realizować swoje hobby i przede wszystkim marzenia! Swoją edukację kontynuuje na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku Psychologia Zdrowia, a jej wielkim atutem jest znajomość neuropsychologii dziecięcej oraz neuroróżnorodności.

pwd. Oliwia Michalska – instruktorka, która z chęcią ratuje dobrą radą, zapałem i uśmiechem. Metodyka starszoharcerska to jej konik, jednak mimo to stale poszukuje nowych wyzwań. W podejmowane działania angażuje się w 100%, nie boi się podejmować zadań, które wydają się niemożliwe do zrealizowania. Często to ona jest autorką nieszablonowych rozwiązań. Oliwia w działaniach programowych dba o każdy szczegół. Uwielbia patrzeć jak jej pomysły przeradzają się w coś „wielkiego”. Uważa, że w pracy programowca „sky is the limit”. Nową energię do działania czerpie z zakupu nowych roślin, uczestnictwa w koncertach lub po prostu z dobrej pizzy. 

pwd. Jakub Kujawski – nietuzinkowa persona, która w swojej łatwości i pomysłowości zachęca do współpracy i rzuca pomysłami na prawo i lewo. Kuba jako metodyk starszoharcerski wspiera działania zespołu dodając nutę logicznego i konkretnego myślenia. Każda sytuacja ma jakieś rozwiązanie, a Kuba udowadnia nam, że w większości jest ono prostsze niż się wydaje. Jaka jest tajemnica dobrej pracy wychowawczej? Skupienie się na potrzebach naszych harcerzy, a to Kuba ma we krwi. Właśnie te cechy i umiejętności sprawiają, że praca w naszym zespole jest tak wyrazista! 

pwd. Zuzanna Stańczyk – instruktorka z wielką siłą i odwagą! Mistrzyni metodyki zuchowej, nie bojąca się wyzwań. W jej słowniku z pewnością nie ma słowa „niemożliwe”, a wszelkie pomysły przeradza w działania z prędkością światła i niemałą dokładnością. Ceni sobie możliwość rozwoju, poszerzania horyzontów i poczucia, że MA wpływ. W pracy programowca Zuzia najbardziej lubi patrzeć jak wymyślone przeze nią wydarzenie wywołuje uśmiech i dobrą zabawę u uczestników. Jak sama mówi lubi, gdy dzielą się swoimi wrażeniami i rzeczami, których się nauczyli. Czasem zatraca się w dobrej książce lub zjada lody niezależnie od pory roku.  

pwd. Mateusz Tomczak pełny pozytywnej energii i wielu pomysłów instruktor. Jest silną osobą od strony programu na polu szczepu, ale przedsięwzięcia hufcowe nie są mu obce. Kolor przewodni Mateusza to zielony, ponieważ na co dzień jego nowe pomysły rozkwitają i pną się ku górze. Uwielbia współpracować z nowymi osobami, przy czym ma otwartą głowę na nowe rozwiązania, dlatego w pozyskiwaniu sojuszników czuje się jak ryba w wodzie. Jego dokładność w pracy jest niezastąpiona a śmiech rozpromieni każdy ponury dzień. Kocha styczność z przyrodą co przekłada w swojej codziennej pracy a zajęcia na świeżym powietrzu zorganizuje w mgnieniu oka.   

pwd. Emilia MikołajczykEmilka to istna perfekcjonistka w pracy z programem, zawsze dba o najmniejsze szczegóły i nieustannie udoskonala swoje pomysły. Z organizacji każdego przedsięwzięcia wyciąga wnioski i wciela je w życie. Jak Indiana Jones stale poszukuje nowych wyzwań oraz stawia im czoła, a słowo “niemożliwe” nie występuje w jej słowniku. Jako metodyczka zuchowa również do perfekcji opanowała tworzenie wszelkich zajęć tematycznych, które dokładnie dostosowuje do swoich odbiorców (nie tylko tych małych😊). 

pwd. Martyna Zielińska – według tej niezastąpionej instruktorki program jest sposobem na budowanie wspólnoty czy to w drużynie, szczepie, hufcu czy na jeszcze wyższych szczeblach naszej organizacji. W swoich działaniach stawia przede wszystkim na rozwój co można zauważyć po jej działalności w szczepowej Komisji Stopni Wędrowniczych. Martyna jest osobą, która zawsze dopnie sprawy na ostatni guzik. Swoim zaangażowaniem i otwartością dzieli się z licealistami podczas warsztatów, które organizuje we współpracy z organizacją studencką ds. Erasmusa. Martyna jest również osobą, która ma otwarte oczy na potrzeby środowiska i swoją wrażliwość rozwija realizując drogę tutorki odznaki skautów świata. 

pwd. Weronika MisztalWeronika to wyjątkowa osoba, która łączy w sobie wiele pasji i umiejętności, kształtuje doświadczenia zuchów i promuje pracę społeczną. Pełni także rolę Tutorki Odznaki Skautów Świata oraz jest certyfikowanym instruktorem Leave No Trace. Interesuje się survivalem i bushcraftem, priorytetowo traktując ochronę przyrody. Fascynuje ją Ekologia, zwłaszcza ekohydrologia i stale poszerza swoją wiedzę, aby chronić środowisko. Dzięki swoim licznym umiejętnościom i zainteresowaniom, Weronika jest inspirującą postacią, która swoją pasją i zaangażowaniem przyczynia się do lepszego świata. 

pwd. Dominika WiktorskaDominika to osoba dla której nie ma rzeczy niemożliwych, uwielbia wyzwania, a jej kreatywność sprawia, że wszystkie wydarzenia stają się bankiem inspiracji i wspaniałych wspomnień. Jeśli interesuje Cię ratownictwo medyczne oraz specjalności w ZHP, śmiało możesz się do niej zwracać – to jej konik! Jako świetny metodyk harcerki ma mnóstwo pomysłów i chęci do działania. Z zawodu i pasji jest cukiernikiem, a także technikiem technologii żywności – to mistrzyni tworzenia pysznych wypieków 😀. Aktualnie jest studentką Zarządzania, gdzie rozwija swoje umiejętności organizacyjne. 
 

Back to Top