Nie wystarczy wiedzieć, że moje dziecko jest Harcerzem…

IdentyfikatorZHP_PNG_Zielone copy

Drodzy Rodzice

„Nie wystarczy wiedzieć, że moje dziecko jest harcerzem” – to miejsce, w którym znajdziecie odpowiedzi na nurtujące was pytania. Począwszy od tego czym tak naprawdę jest ZHP, jakie są jego ideały, cele aż do tego, czym Wasze dzieci będą się zajmowały i w czyje ręce oddajecie na czas zbiórki, biwaku, kolonii czy obozu swoje pociechy. Strona ta poświęcona jest również wspieraniu pracy jaką wykonują Instruktorzy ale poza organizowanymi przez nich zajęciami. To miejsce wspierające Was -Rodziców w pracy z Zuchem, Harcerzem, organizując czas wolny w domu. Znajdziecie tu różnego rodzaju porady, gotowe gry
i scenariusze, zadania rozwijające młodego człowieka. Znajdziecie odpowiedzi na pytanie co zrobić byśmy razem wspólnie nie nudząc się odkrywali świat na nowo. Życząc ciekawej lektury zapraszam do wspólnego działania.

Czuwaj

phm. Arkadiusz Przybysz

PS. Poniżej znajdziecie Państwo zaproszenie dh. Agnieszki Kozak do zapoznania się z „ABC RODZICA”

Szanowni  Państwo! Drodzy Rodzice!

Wasze dziecko być może jest już zuchem lub harcerką czy harcerzem. Jeśli nie, to na pewno zetknie się z koleżankami i kolegami, którzy należą do harcerstwa. Być może dzięki nim zechce przeżyć swoją wielką harcerską przygodę. Dla dziecka, które zdecyduje się wstąpić do ZHP, pierwsze miesiące przynależności będą stanowiły duże wyzwanie. Spotka nowych kolegów, będzie musiało zapoznać się ze zwyczajami w gromadzie lub drużynie, zrozumieć treść Obietnicy i Prawa Zucha lub Przyrzeczenia i Prawa Harcerskiego, skompletować mundur. Będzie zdobywać pierwsze sprawności. Później nadejdzie moment złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego (dla młodszych dzieci – Obietnicy Zucha). W uroczystej formie dziecko zdecyduje się być zuchem, harcerką, harcerzem i otrzyma Znaczek Zucha lub Krzyż Harcerski – dowód przynależności do ZHP. Przez kolejne miesiące i lata będzie zdobywać nowe umiejętności i nową wiedzę, interesująco i aktywnie spędzać czas, zyska wielu przyjaciół i mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Przynależność do organizacji jest całkowicie dobrowolna i bezpłatna. Rzecz jasna, musicie Państwo wyrazić pisemną zgodę (wzór na s. 15–16) na wstąpienie dziecka do stowarzyszenia, jakim jest Związek Harcerstwa Polskiego.

Opracowanie dh. Agnieszka Kazek

Materiały: